Jak Schulz stał się agencją… rowerową?

W maju wsiedliśmy na rowery w ramach akcji Urzędu Miasta Krakowa „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko” i tym samym staliśmy się #bikefriendly!

Celem kampanii jest promowanie roweru jako codziennego środka transportu, wykorzystywanego w trakcie podróży do pracy i z pracy. W końcu jest przecież tani, ekologiczny, zdrowy i nierzadko szybszy niż samochód, stojący w krakowskich korkach. Przekonani tymi argumentami przygotowaliśmy tabelę uczestników, wyciągnęliśmy rowery z piwnic, nasmarowaliśmy łańcuchy, sprawdziliśmy długość tras na Endomondo i wsiedliśmy na dwa kółka. Przypuszczam, że szybko z nich nie zrezygnujemy 😉

O co w tym wszystkim chodzi?

Akcja kierowana jest przede wszystkim do pracowników krakowskich i podkrakowskich instytucji, które liczą ponad dwudziestu pracowników. W jej ramach uczestnicy docierają do pracy, a następnie z pracy do domu na rowerach. Jednorazowo mierzą dystans, a potem raportują czy dotarli do pracy rowerem, rezygnując z samochodu lub komunikacji miejskiej. W każdym miesiącu organizatorzy wyłaniają najbardziej aktywnych pracowników i nagradzają ich m.in. rowerowymi gadżetami.

rowerem do pracy

Nasze bike friendly

Do uczestnictwa w akcji zgłosiło się jedenastu pracowników, a wśród nich jest Managing Director, Group Head działu kreacji, DTP-owiec, Account oraz Copywriter. Swoich przedstawicieli ma też dział mediów, strategia, PR oraz Office Management. Uczestnicy dojeżdżają do biura przy Zjeździe 11 aż z dziewięciu dzielnic – Zwierzyńca, Bronowic, Prądnika Białego, Krowodrzy, Prądnika Czerwonego, Mistrzejowic, Nowej Huty, Podgórza oraz Starego Miasta. W maju na rower przesiadło się osiem osób, godnie reprezentując barwy Schulza.

Poznaj nasz bike team!

rowerem do pracy

Akcja „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko” trwa do 30 listopada. Do tego czasu planujemy przejechać jeszcze dziesiątki kilometrów, spalić gigantyczną liczbę kalorii i kto wie, może zmienimy nazwę agencji na Schulz bike friendly ; )