Musicalowym krokiem – spot marki Diosminex

Reklamy w branży farmaceutycznej najczęściej są zachowawcze i mało zaskakujące. Występują w nich z reguły poważni panowie i panie w eksperckich strojach, którzy przekonują, że najlepszym rozwiązaniem na dolegliwość są tabletki firmy X lub Y. Postanowiliśmy podejść do reklamy produktu farmaceutycznego w sposób nieoczywisty.

Spot reklamowy marki Diosminex

Przygotowany przez nas spot marki Diosminex, leku na dolegliwości związane z niewydolnością krążenia żylnego nóg, znacząco wyróżnia się na tle konkurencji.

W kreacji wykorzystaliśmy trend femvertisingu, czyli komunikacji skierowanej do kobiet. Odwołaliśmy się do ich potrzeb, oczekiwań, problemów i codziennych trudności. Dzięki konwencji musicalu mogliśmy w lekki, przystępny sposób zobrazować korzyści z zażywania leku, jego działanie oraz szereg aspektów emocjonalnych. Kobiety, które tanecznym krokiem przedstawiają efekty stosowania leku, to najlepsze ambasadorki produktu. Dzięki specjalnie skomponowanej na potrzeby spotu piosence „Zawsze lekkim krokiem” marka zaczęła się wyróżniać, jednocześnie wzmacniając swój ekspercki wizerunek. Dodatkowo odbiorcy dowiedzieli się, że kobiety dzięki Diosmineksowi mogą żyć tak, jak lubią: bez bólu i żadnych ograniczeń. Przekazywanie leku z ręki do ręki wzmacnia dodatkowo poczucie rekomendacji w tej grupie docelowej.

spot reklamowy
fot. Schulz brand friendly, materiał własny

„Babska solidarność”

Dzięki stworzonej komunikacji połączyliśmy dwa segmenty grupy docelowej – kobiety w wieku 40+ oraz panie po sześćdziesiątce, które w inny sposób myślą o problemie. Spot ukazał nie tylko korzyści racjonalne takie jak łagodzenie bólu czy działanie przeciwzapalne, lecz także przedstawił także szereg zalet emocjonalnych – możliwość pełnego korzystania z życia czy odzyskanie poczucia atrakcyjności. Reklama podkreśliła istotną wartość „babskiej solidarności”, w ramach której kobiety pomagają sobie wzajemnie, dzieląc się sprawdzonymi rozwiązaniami.

Spot reklamowy Diosmineksu emitowany był w stacjach ogólnopolskich oraz w kanałach tematycznych. W trakcie działań dla marki Diosminex zaprojektowaliśmy także stronę internetową, która pełni funkcję informacyjno-edukacyjną.